AHD kameralar ne kadar alan kaplar? Kaç gün kayıt yapar?

AHD kameraların çözünürlükleri çok yüksek olduğundan eski sistemlere göre daha fazla kayıt yeri kaplamaktadır. Ne kadar kayıt yapılacağı kurulan sisteme göre değişiklik gösterebilir. Ahd kayıt cihazlarını incelediğimizde kayıt formatında oynama yapabilirsiniz. Yani 1024P yerine 960 veya 480 olarak çözünürlüğü düşürerek daha fazla alan sahibi olabilirsiniz. Bu şekilde kayıtların süresi de uzar.

Güvenlik ve caydırma amaçlı olarak kullanılan güvenlik kamera sistemleri hakkında en çok merak edilen konulardan biri de güvenlik kamerası kaç gün kayıt yapar konusudur. Gerek mekânların güvenliğini sağlamada gerekse de yaşana herhangi olumsuz bir olayın aydınlığa kavuşması noktasında kameraların kayıt yapması ve bunu saklaması önemli bir detaydır. Bir de eski kayıtların saklanıp saklanamadığı konusu vardır ki yeni teknoloji de bunların hepsini yapmak mümkün olmaktadır.

Güvenlik Kamerası Kaç Günlük Kayıt Yapmaktadır?

Kamera kayıtlarının saklanması bazen çok önemli bir hal alabilmekte ve eski kayıtlar bazı olayların aydınlığa kavuşması noktasında çok işe yarayabilmektedir. İşte burada kamera kayıtlarının verileri saklama süresi çok önemlidir.  Yaygın olarak kullanılan sistemlerde kayıt süresi 7-30 gün arasındadır. Güvenlik kamerası kaç gün kayıt yapar sorusunun cevabı aslında kameralar ne kadar sürede silme işlemi yapar şeklinde sorulursa daha doğru olacaktır.  hard diskin dolmasına bağlı olarak kameralar otomatik olarak eski kayıtlar silmekte ve eskilerini üzerine yeni kayıtları işlemektedir. Bu konuda etken olan şey ise cihazın depo hafızasıdır. Eğer biraz daha büyük bir depolama alanına sahipse cihaz kayıtları saklama süresi uzamaktadır ki yine de en fazla süre 30-90 gündür.

top-image

Örnek vermek gerekirse ;

4lü kayıt cihazı ile 4 adet 1.3Ahd kameralı bir sistem 500GB harddiske  ortalama 10 Gün kayıt yapar. 1 TB harddiske 20-22 gün kayıt yapar.

Sizler için özenle hazırladığımız 4 kameralı paketimizi incelemenizi tavsiye ederiz.

Güvenlik Kameralarında Silme İşlemi

Cihazların silme işlemi özelliklerine göre değişmektedir. Bazı cihazlar otomatik silme komutu barındırdığından sürenin dolması ile birlikte hemen silme işlemi yapmaktadır. Ama bazı cihazlar üzerine yeni kayıt gelene kadar eski kayıtları saklı tutmakta, yeni kayıt işleminden sonra eski kayıtları silmektedirler.

Günümüzde harddisk kapasiteleri arttığından daha fazla kayıt yapma imkanı vardır.

p_147579_01_04_wml

 

Detaylı bilgi almak için bizi arayınız : 0850 885 20 77