TRA-6104-4HD Kayıt Cihazı

Kayıt Cihazları Nedir?dvr kayit cihazi

DVR İngilizce digital video recorder yani Türkçe karşılığı sayısal görüntü kaydedici olan terimlerin baş harflerinden oluşmuştur. DVR daha açık söylemek gerekirse kameradan alınan görüntülerin birebir kaydedilmesi, izlenmesini sağlayan cihazlara verilen addır. DVR yani dijital video kaydedici cihazlar son yıllarda çok fazla yaygınlaşmış olduğundan bu alanda tüm ülkelerde bir endüstri alanı oluşmaktadır. Sistem özellikle riskli bölgelerin izlenebilirliğini, görüntülerin kayıt altında tutulmasını, ya da gerektiğinde görüntülerin hukuki delil olarak kullanılması amacı ile kurulmaktadır. Genellikle kurumsal yerlerde, kalabalık ancak insan müdahalesinin mümkün olmadığı yerlerde tercih edilmekte olup, böylece yetkisi olmayan personel müdahalesi ile ortaya çıkacak sorunlar en aza indirilmiş olmakta. DVR kurulu olan sistemdeki kameralardan gelen görüntüleri depolar ve aynı zamanda da saklar. Farklı model ve seçeneklere sahip olan görüntü kaydedici cihazlar 4-8-16 ve 32 kanal seçenekleri sabit olup farklı özellikler içermektedir.

Bilgisayara Bağlandığında Oluşabilecek Sorunlar ve Önlemleri Nelerdir?

dvr kartHemen her evin her işletmenin, atölyenin veya mağazanın bilgisayarı olduğu düşünülürse bilgisayar temelli dijital görüntü kayıt cihazı diğer sisteme göre nispeten daha ucuza mal olabilir. Bu sistem bilgisayar, DVR kart, Dvr kamera görüntü izleme ve kayıt programı ile kurulmakta olup Dvr kart ve DVR kamera görüntü programları ücretsiz verilmektedir. Ancak bilgisayar temelli olması bilgisayarın çökme, kilitlenme, virüs bulaşma, elektrik kesintisi gibi sorunları da beraberinde getirdiğinden çok profesyonel yerlerde tercih edilmemekte. Herhangi bir nedenle bilgisayarın kapanması durumda güvenlik kamera sisteminin de yeniden başlatılması gerekmekte.

Elektrik Kesildiğinde Kayıt Cihazları Çalışır mı?

Buna karşılık profesyonel çalışan yerler tarafından daha çok tercih edilen standalone DVR kayıt cihazları kompak bir yapıya sahip, kendi başına kayıt yapan, görüntü oynatan, yedek alabilen cihazlar olarak tasarlanmıştır. Hatta bazı modellerde ses kaydı ses alma imkanı da bulunmaktadır. Herhangi bir şekilde kilitlenme, donma, çökme gibi sorunlar yaşatmadığı gibi elektrik kesildiğinde kapansa bile açıldığında hiçbir işlem yapmadan çalışmaya devam etmektedir.

Profesyonel UPS (kesintisiz güç kaynakları) ile anlık elektrik kesintilerinden etkilenmeden kamera sistemiz çalışmaya devam eder.

Kamera sistemlerinizin elektrik kesintilerinde çalışmasını istiyorsanız; UPS talepleriniz için lütfen firmamız ile irtibata geçiniz.