guvenlik kamerasi sistemi

guvenlik kamerasi sistemleriGüvenlik Kamerası Sistemleri Hızla Gelişiyor!

Güvenlik kamera Sistemleri günümüz koşullarında bilişim ve teknolojinin yaşantımızın olmazsa olmazları arasına girmesi ile günlük hayatta birçok elektronik ürün vazgeçilmezlerimiz arasına girmiştir. Güvenlik kamera sistemleri bilim ve tekniğin gelişmesi sonucu insanoğlunun, çağın gereksinimi olan ürün ve Cihazlara olan ihtiyacını en üst noktaya çıkartmıştır. Bu süreçte güvenlik kamera sistemleri başlı başına bir çığır açmış ve kısa sürede hızla gelişerek ilerlemesini sürdürmektedir.

Kamera Sistemini İnternet Üzerinden Dünyanın Her Yerinden Çok Kolay Takip Edebilirsiniz

Güvenlik kamera sistemlerinin insan yaşamlarındaki yardımcı etkilerinin yanı sıra tamamlayıcı ve takip edici özellikleri de kullanılmaya başlanmıştır. Artık insanın olduğu yerde güvenlik, güvenlik gereksiniminin olduğu yerde de güvenlik kamera sistemleri zaruri hale gelmiştir. Güvenlik kamera sistemleri ana başlığı olan güvenlik kamerası sistemleri de hızla ilerleyen teknolojiden faydalanmış, bundan 20 yıl önce siyah beyaz kameralar ile video kasetlere günlük kayıt yapılır iken günümüzde bu sistemlere HD ve megapiksel görüntü kalitesi dijital ortamda uzun süreli harddisk depolama, İnternet üzerinden bağlantı yakınlaştırma gibi birçok yenilik katılmıştır. Eski analog kameralar yerlerini AHD kameralara bırakmıştır. AHD kameraların en önemli farklılığı ise analog sistemdeki hazır altyapıyı kullanarak sistemin donanımsal olarak montajlama bilmesidir. Kablo ve işçilik maliyetlerini düşüren bu yöntem ile eski kameralar sökülüp yerlerine direk HD görüntü kalitesinde olan AHD kameralar takılabilir.

Piyasada En Çok Tüketilen Kamera Türleri Nelerdir?

kamera-sistemleri

Bir diğer güvenlik kamerası sistemi teknolojisi olan IP kameralar ise altyapı olarak analog sistemlerden tamamen farklı yapıdadır. Bu sistemler Network ağları üzerinden IP protokollerden haberleşen IP kameralarıdır. Bunlar kablosuz çalışmaktadırlar. Aslında veri iletişim kablosu olarak kullanılan bu kablolar IP kamera sistemlerinde İnternet IP adresi aracılığını yapmaktadırlar ve bu kameralar şuan piyasada en çok tüketilen kamera sistemleri arasında yerini almaktadır güvenlik kamera sistemlerinin vazgeçilmez kamera türlerindendir.

Ücretsiz Keşif İçin Lütfen Tıklayınız