neutron kamera sistemleri

Neutron kamera çeşitleri son teknoloji ile tasarlanmış olup, güvenlik kameraları ile el kamerası kalitesinde video kaydedip, gece görüşü oldukça keskin ve yakınlaştırma yeteneğine sahip kameralardır.

 

Neutron Gece Görüşlü Kamera Ön izleme

 

Kore malı olan neutron güvenlik kameraları yeni teknoloji ürünleri olan neutron ip kameralardan oluşuyor. Bu ıp kameralar 200 mt ye kadar cat6 kablo ile enerji sağlarken, sadece bu bağlantısı dışında bir güç bağlantısına gerek duyulmamaktadır. Ayrıca IP ve CRT olarak veri aktarabilen kameralara mikrofon ilave ederek ses kaydı da yapma olanağı sağlanmaktadır. Bu kameraların bir başka özelliği de ortam ısısını ve ses değişikliklerini algılaması ve alarm durumuna geçmesi güvenlik kamera sistemlerinde çağ atlatmaktadır.

Neutron Kameralar’la 22 Kat Optik Zoom Özelliği

Yakınlaştırma özelliğinden faydalanmak isteyenler için ise dış ortamlarda kullanılan modele SD takılarak karta kayıt alması sağlanabilir. Ancak farklı modellerin bulunduğu neutron kameraların en büyük ve fonksiyonları nedeniyle de en maliyetli olan kamerası tüm dikkatleri çekmekte. Kendi etrafında hareket etme özelliğine sahip olan bu güvenlik kameraları keskin gece görüşüne sahip 22 kat optik yakınlaştırma imkanı (speed dome kamera) ile güvenlik kameralarının gözdesi. Ayrıca bu cihaz 500 mt mesafeyi aydınlatarak gece görüşünde kaliteli görüntü aktarımı yapabilmektedir. Ve tabii ki tüm neutron kamera çeşitlerinde olan kayıt cihazı sayesinde de internet üzerinden bulunduğunuz tüm ortamlardan bilgisayar veya akıllı telefonlardan izlenebilme özelliği de tercihlerin artmasına sebep olmaktadır.

Neutron IP Kameralar

Neutron IP kameraların kendine ait IP numaraları bulunmakta olup, programlanabilme, görüntü depolayabilme, hareket algılama yapabilen kameralardır. IP kameraların herhangi bir bilgisayara bağlı olmaları şart olmamakla beraber ağdaki rouder, swich ya da hub a bağlı olması yeterli olacaktır. Neutron IP kameralar 1 megapixel den 10 megapixele kadar çözünürlüğe sahip ve 256 kanala kadar uyumlu standalone NRV cihazlarda üretmektedir.