gece gunduz kamera goruntusu

Gece Görüşlü Kameralar nedir? Hangi alanda kullanılır?

Gece görüşlü kameralar sektörel adı ile IR led kameralar olarak da bilinmektedir.  Aydınlatmanın yetersiz olduğu ya da aydınlatma uygulanamayacak alanlar için gece görüşü tanımak için tasarlanmaktadır.  Gözün göremediği  kızılötesi IR ledlerle  aydınlatma oluşturarak aydınlatma sağlamaktadır. Açık alanda 80 metre gece görüş özelliğine sahip IR kameralar aynı zamanda su geçirmez özelliğiyle ısıtıcılı ve darbelere dayanıklı modelleri ile çok yönlü ihtiyaçlara cevap vermektedir.  Gece görüşlü kamera sistemleri aydınlatmanın yeterli olmadığı yerlerde özellikle çevre güvenliği için sıklıkla tercih edilmektedir.

gece goruslu kamera goruntusuGece Görüşlü Kamera Teknik Özellikleri

Gece görüşlü kameraların ortalama ömrü 50.000 saattir.  Bu kameralar gece görüş modunda normal bir kameradan daha fazla enerjiye ihtiyaç duymaktadır. Düşük enerji durumunda hafif bir voltaj dengesi ile çalışmaktadır. Kameraların aydınlatma sistemlerinin homojen görüntü sağlaması gerekmektedir. Aksi taktirde ortada parlak bir görüntü ve kenarlarda siyah noktalar oluşacaktır. Bunun için de kamera seçimlerinde maddiyattan önce kamera özelliklerinin ön planda olması gerekmektedir.

Çağın Getirmiş Olduğu Olumsuzluklara Karşı Elektronik Güvenlik Sistemleri En İyi Önlemlerdendir

Gece görüşlü kamera sistemleri ileri teknoloji kullanılarak üretilmeye ve geliştirilmeye devam etmektedir.  Yüksek çözünürlüğe sahip day/night siyah beyaz görüntülü kameralar,hareketli ve 36 zoomlu dome kameralar ve gizli kameralar kayıt kontrol yapılmakta, internet ve network üzerinden canlı görüntü ve kayıt izleme yapılmaktadır. Gece görüşlü kamera sistemleri , çevre güvenliği, iş ve üretim denetimleri, personel ve mekan güvenliği  sağlamak için tercih edilmektedir.  Her geçen gün zorlaşan yaşam şartları nedeniyle insanlar yüksek güvenliğe ihtiyaç duymaktadır. Bu kamera sistemleri de daha güvenli bir ortam sağlamak için kullanılan güvenlik yöntemleri arasında yer almaktadır.  Çağın getirmiş olduğu hırsızlık  ve kaçırma gibi bir takım olumsuzluklara karşı alınabilecek önlemlerden bir tanesi de  güvenlik kameralarıdır. Bu sayede olaylar karşısında sizlere görüntülü ispat sunma imkanı sağlamaktadır.