gece goruslu kamera sistemi
Gece Görüşlü Kamera Nedir? Ne İşe Yarar?

Gece görüşlü kameralar gündüz renkli gece ise siyah beyaz görüntü alabilmektedir. Bu kameraların IR Led  olan modelleri  gece zifiri karanlıkta dahi net görüntü alabilmektedir. Bu türlü kamera güvenlik sistemleri her mekan için farklı amaçlarla kullanılmaktadır. Örneğin ; bir fabrikanın çevre güvenliği için kullanılırken , aynı fabrikanın içinde üretim ve denetleme içinde kullanılabilmektedir. Diğer yandan , bankalar için içeri ve çevre güvenliği için kullanılabilirken, bir gıda üretim tesisinde de hijyen açısından kullanılabilmektedir.  Bu noktada ihtiyaçlar belirlenerek ihtiyaca göre kullanılan kameralar, yardımcı görevi görmektedir.gece görüşlü

Gece Görüşlü Kameralarda ki  IR led sayısını, , TVL çözünürlüğünü ve lens tipini belirlemede büyük önem arz etmektedir

Gece görüşlü kameralar günümüz şartlarının getirmiş olduğun zorluklar nedeniyle yoğunlukla tercih edilmektedir.  Bu kameraların kendi üzerinde bulunan infirared ledleri sayesinde gündüz renkli görüntü almaktadır. Gece de ledlerini devre dışı bırakarak siyah beyaz görüntü almaktadır. Günümüzde yoğun olarak kullanılan bu kameraları seçerken de dikkat edilmesi gereken belli başlı unsurlar bulunmaktadır. Örneğin ; gece görüşlü kameralar nereye göre alınacak ?  hangi mekan için , iç mekan mı  , dış mekan için mi?  kaç metre ileriyi göstermesi gerekiyor? bu sorular  Gece Görüşlü Kameralarda ki  IR led sayısını, , TVL çözünürlüğünü ve lens tipini belirlemede büyük önem arz etmektedir.

Hem iç hem dış mekanlarda kullanabileceğiniz bu kameraların her ortama uygun modelleri de bulunmaktadır.

Gece görüşlü kameralar  iç mekanlarda da kullanılabildiği gibi genel olarak dış mekanlar için tercih edilmektedir. Günümüzde ki olumsuzlukların beraberinde getirmiş olduğu bir takım olaylar nedeniyle insanlar çevre ve mekan güvenliğine oldukça önem vermeye başlamaktadır. Bu da bu kameralara olan ihtiyacın gerekliliğini ortaya çıkarmaktadır. Güvenlik sistemleri içinde önemli yere sahip olan bu kameralar  güvenliğinizi de arttırmaktadır. Hem iç hem dış mekanlarda kullanabileceğiniz bu kameraların her ortama uygun modelleri de bulunmaktadır.