ip kamera

IP Kamera Nedir?

IP kamera istenilen bölgenin güvenliği veya takibi amaçlı bölgeyi uzaktan izleyebilmek için İnternet bağlantılarından faydalanmak kaydı ile ister kablolu ister kablosuz kullanmaya olanak sağlayan kamera sistemidir.

IP Kameralar Hangi Alanlarda Çok Tercih Edilir?

IP kameralar eski sistemdeki kameralar gibi ekstra aparat, kayıt cihazları gibi malzemeler gerektirmeyen ileri teknolojinin en yeni kamera sistemidir. IP kameralar bulunduğunuz yerden izlemek istediğiniz yeri canlı izleme ve dinleme olanağı sunarken, aynı zamanda bilgisayar laptop ya da cep telefonunuzdan da ulaşma imkanı sunmaktadır. Bu kameralar bebek bakıcılarını takip etme, bilimsel görüntüleme, trafik görüntüleme gibi alanların yanı sıra zincir mağazalarda ev güvenliği ofis ya da hastane gibi yerlerde etkili bir güvenlik sistemi olarak tercih edilebilmektedir.

IPC268ER-Z 4K 12Megapiksel Ultra HD IR Bullet IP Kamera

IPC268ER-Z 4K 12Megapiksel Ultra HD IR Bullet IP Kamera

IP Kameraların Kablo ile Görüntü Mesafeleri Kaç KM’dir?

IP kamera PC, laptop ya da cep telefonlarından hiçbir aparat gerektirmeden izleme olanağı sunmaktadır. İstediğiniz her yerden en kaliteli görüntü ve ses alabileceğiniz IP kameraların bir diğer özelliği ise dijital ortamda kayıt yapabilecek olmanızdır. Bakım maliyeti de oldukça düşük olan IP kameraların kurulumu da sorunsuz olup, problemsiz kullanım olanağı sağlamaktadır. Mevcut bilgisayarınızda kullanabilmek için swicth yeterli olup, ekstra kablolama gerektirmemektedir. Lens ve adaptör kamera İle birlikte gelmekte ve kurulumu sadece on dakika sürmektedir. Wireless kablosuz kullanma olanağı da olan IP kamera sisteminin aynı zamanda fiber kablolama ile görüntü kapasitesinin artması sağlanmaktadır. Öyle ki cat5 kablolama ile 100mt olan görüntü kapasitesi fiber kablo ile 11km olabilmektedir.

Hırsızlığa Karşı Alarm Özelliği!

IP kameralarda switch ile birden fazla kullanıcı aynı anda görüntü ve ses alabilmektedir. Ayrıca ccd lensler sayesinde yüksek çözünürlükte görüntü kalitesi sağlanırken hareket sensörü ile daha geniş alanları görüntüleyebilirsiniz. Hareket sensörü, kameranın herhangi bir hareketi algılayabilmesidir. Aynı zamanda hemen her IP kamera modelinde hırsızlığa karşı alarm özelliği bulunmaktadır.